Sprijin pentru o familie nevoiașă cu 4 copilași

Alimente, tratamente, consiliere

Nu putem rămâne indiferenți față de semenii noștri și încercăm să îi ajutăm pe cât putem. Asociația ”Aici pentru Tine” este periodic în sprijinul unei familii nevoiașe cu trei copilași. Aceștia trăiesc într-o casă mai mult improvizată, fără căldură sau o baie amenajată. Condițiile de trai sunt grele pentru ei, însă noi am încercat să dăm o mână de ajutor și să le aducem o rază de lumină. Sunt oameni harnici, curați și îngrijiți.

Asociația ”Aici pentru Tine” le-a asigurat constant mâncare, vizite la medic, un aragaz, un frigider, dar și sprijin emoțional și consiliere. Încercăm în continuare să ajutăm, iar dacă și tu îți dorești să fii alături de noi, atunci ne poți contacta pentru orice fel de donație.