Susținere pentru copiii de la Centrul de plasament Măgura

Asociația ”Aici pentru Tine” a fost alături de copiii de la Centrul de plasament Măgura. Ne-am implicat pentru a aduce zâmbete pe fețele celor mici și am organizat numeroase activități pentru ei.

În parteneriat cu ”Zao Planet”, copiii au avut parte de distracție, iar împreună cu voluntara noastră Magda, au avut parte de cursuri gratuite de dansuri. Magda face parte din trupa de dans One Dream, condusă de doamna Iolanda Popescu. Trupa a câștigat numeroase premii naționale și este o emblemă a orașului Brașov. Împreună dorim să aducem copilașii pe scena Centrului Cultural Reduta, pentru reprezentații artistice.

În ”Săptămâna Altfel”, Asociația ”Aici pentru Tine” a fost din nou alături de copiii de la Centrul de plasament Măgura. Împreună am vizitat sediul Airbus Helicopters.

m1

m2