Pregătire profesională și oferirea unui loc de muncă pentru copii de la ”Casa Ioana”, Rupea

Așa cum ne-am propus încă de la înființarea Asociației, sprijinim tinerii în procesul lor de dezvoltare profesională și ne implicăm pentru viitorul acestora. În acest sens, Asociația ”Aici pentru Tine”, a început primul proiect de dezvoltare, împreună cu ”PhotoHotel”, prima companie specializată în fotografia turistică hotelieră. Aceștia vor asigura unui grup de copii, de la ”Casa Ioana” din Rupea, cursuri de fotograf și animator, cu posibilitatea de angajare la finalizarea acestora.

De asemenea, în cadrul ”Săptămânii Altfel”, copiii de la ”Casa Ioana” din Rupea, au vizitat sediul Airbus Helicopters.