KCC – Kamelia Community Center este creat de ONG – Asociația umanitară „Aici pentru Tine” și firma de publicitate „ADTeam”, din Brașov, orașul-cetate Kronstadt, inima Transilvaniei. Fondatorii sunt coordontorii asociației și firmei numite, soții Adina Camelia Gal și Andras Zsolt Gal.

Kamelia Community Center – există și funcționează avînd ca scop umanitar salvarea și reintegrarea socio-culturală a copiilor, adolescenților, tinerilor și adulților defavorizați, precum și a pensionarilor – prin suport și educație interactivă – reintegrative.

Acest centru comunitar umanitar european este autonom și unic în Transilvania și România.

Dintre obiectivele și acțiunile directoare al KCC primordiale sunt:

• salvarea familiei în societatea contemporană;
  • consultații și ajutor medical gratuit oferit persoanelor defavorizate;
  • reabilitarea și reintegrarea socio-culturală a persoanelor cu varii disabilități;
  • ajutorul și promovarea copiilor și tinerilor defavorizați, dar avînd aptitudini deosebite, sau excepționale;
  • realizarea în plan profesional a tinerilor defavorizați și nu numai;
  • terapii psiho-educative recuperatorii;
  • organizarea și funcționarea Bibliotecii ”Honterus” – conținînd Cafeneaua interactivă ”Honterus”

Deasemenea, promovarea KCC în Uniunea Europeană.

KCC: EDUCATIE & REINTEGRARE !